757
1199086

VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med indragen hals och utsvängd mynning, dekor i famille vertefärger av blommande trädgård. Höjd 45 cm.

Slitage. Spricka.