97
1215046

SKRIN, Italien, av Cesare Roccheggiani, micromosaik 1800-talets andra hälft.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld mässing samt inlägg av olika stensorter bl a malakit. Motiv från Rom med bl a Peters platsen. Märkt C Roccheggiani Roma. Längd 23, bredd 23, höjd 12 cm.

Saknar nyckel.