99
1220875

SKULPTUR, Sverige, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61
SKULPTUR, Sverige, 1700-tal.

Snidat bemålat trä. Föreställande putto med dödskalle. Troligen ursprungligen hållande timglas. Höjd 43 cm.

Skador, lagningar, färgbortfall, delar saknas.