99
1220875
SKULPTUR, Sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.
Skulptur, sverige, 1700-tal.

Snidat bemålat trä. Föreställande putto med dödskalle. Troligen ursprungligen hållande timglas. Höjd 43 cm.

Skador, lagningar, färgbortfall, delar saknas.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

755 - 943 EUR

Klubbat pris:
13 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61