Important Spring Sale 625

111 föremål
92. TAZZA, 1800-talets början.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
93. TAZZA, Italien 1800-tal.
93. TAZZA, Italien 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
24. TEBORD, med fajansbricka, 1700-talets slut,  Sengustavianskt.
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
111. TRÄDGÅRDSURNA, tillskriven Ferdinand Ring, Höganäs, 1860-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
100. TUMLARE, försilvrad mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
84. VÄGGUR, av Eardley Norton (verksam i London 1760-94).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK