183
1268454
Nathalie Djurberg & Hans Berg
(Sverige, Född 1978)
Nathalie djurberg & hans berg, "the experiment (forest)".

"The Experiment (Forest)"

Signerad Nathalie Djurberg. Utförd 2009. Animerad film, DVD+Digital Betacam, 7:31 min. Upplaga 3/4 (+2 AP).

Utropspris:

100 000 - 120 000 SEK

9 653 - 11 583 EUR

Klubbat pris:
160 000 SEK
Proveniens

Zach Feuer Gallery, New York

Ett annat exemplar visades på Moderna Museet, Stockholm, "Nathalie Djurberg & Hans Berg", 16 juni - 9 september 2018.

Om auktionen
Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19