184
1268457
Nathalie Djurberg & Hans Berg
(Sverige, Född 1978)
Nathalie djurberg & hans berg, "feed all the hungry little children".

"Feed All the Hungry Little Children"

Signerad Nathalie Djurberg. Utförd 2007. Animerad film, DVD, 6:32 min. Upplaga 3/4 (+2 AP).

Utropspris:

100 000 - 120 000 SEK

9 653 - 11 583 EUR

Klubbat pris:
280 000 SEK
Proveniens

Zach Feuer, New York.

Germano Celant, "Nathalie Djurberg: Turn Into Me", 2008, avbildad sid 180-181.

Om auktionen
Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19