196
1265458

Allen Jones

(England, Född 1937)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 900 - 14 300 EUR
13 600 - 16 300 USD
Klubbat pris
125 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Allen Jones
(England, Född 1937)

"Acrobat"

Signerad Allen Jones och daterad -93. Akryl på trä, 69 cm hög inklusive sockel. Upplaga om 10.

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.
Galerie Forsblom, Helsingfors.
Private collection.