208
1258207

Roman Scheidl

(Österrike, Född 1949)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 700 - 5 560 USD
Klubbat pris

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Roman Scheidl
(Österrike, Född 1949)

"Papageno"

Signerad Roman Scheidl och daterad Vienna 1985 a tergo. Duk 202 x 160 cm.

Proveniens

Galleri Futura, Stockholm. Inköpt i slutet av 90-talet.

A tergo står följande text: "Papageno". 1 Act/Scene VIII. Papageno and the three Ladies. Background: Papageno with mask of oled woman.