210
1245519

Phil Sims

(USA, Född 1940)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
60 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Phil Sims
(USA, Född 1940)

"Red painting"

Signerad Sims och daterad -81 a tergo. Duk 168 x 147 cm.

Proveniens

Galerie Nordenhake, Malmö.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

214. Leif-Erik Nygårds, "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962".
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
42 000

ditt bud
Fair warning
40 000

ditt bud
Aktuellt bud:
42 000 SEK