33
1268138
Jonas Bohlin
(Sverige, Född 1954)
Jonas bohlin, ”concrete”, karmstol, källemo efter 1981.

”Concrete”, karmstol, Källemo efter 1981.

Betong och järn, signerad PROVEX jB, höjd 90 cm, bredd 49 cm, djup 57 cm, sitthöjd 45,5 cm.

Smärre slitage, nagg.

Utropspris:

100 000 - 150 000 SEK

9 653 - 14 479 EUR

Klubbat pris:
170 000 SEK
Övrigt

Concrete tillverkad i en upplaga av 100 numrerade ex, 10 EA, 10 Hc samt ett mindre antal Provex som Jonas Bohlin signerat.

Om auktionen
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)703 92 88 60