Madeleine Pyk – en samling F769
390
1265953

Frank Stella

(USA, 1936-2024)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Frank Stella
(USA, 1936-2024)

"Fanattia", ur: "Imaginary Places".

Etsning med reliefprägling, litografi, träsnitt och mezzotint i färg, 1995, signerad med blyerts 5/24, utgiven av Tyler Graphics och med deras blindstämpel. 138,4 x 104,1 cm.

Axsom 230