356
1267683
Arne Vodder
(Danmark, 1926-2009)
Arne vodder, vilstol, bovirke, danmark 1950-tal.

vilstol, Bovirke, Danmark 1950-tal

Teak, flätad med svarta läderband. Längd 182 cm.

Slitage.

Utropspris:

75 000 - 100 000 SEK

7 232 - 9 643 EUR

Klubbat pris:
140 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Ansvarig specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 69