Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
531
1253768

Lars-Erik Falk

(Sverige, 1922-2018)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
780 - 975 EUR
906 - 1 130 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Lars-Erik Falk
(Sverige, 1922-2018)

"Modulskulptur i färg 92"

Signerad Falk och daterad 1989. Lackerad metall monterad på träplatta. Höjd 22,5, längd 30 cm.