9
1270492

Ingeborg Lundin

(Sverige, 1921-1992)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Ingeborg Lundin
(Sverige, 1921-1992)

skål, "ariel", Orrefors 1968.

Nonfigurativ dekor i grått mot bärnstensfärgad samt ljusbrun fond. Signerad ORREFORS Ariel D 365 - 68 Ingeborg Lundin. Höjd 10,5 cm, diameter 27,5 cm.

Några tunna repor.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

56. John Kandell, stolar, sex stycken, "Solitär", Källemo, Värnamo efter 1985.
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
50 000

ditt bud
48 000

ditt bud
46 000

ditt bud
44 000

ditt bud
42 000

ditt bud
40 000

ditt bud
38 000

ditt bud
36 000

ditt bud
34 000

ditt bud
32 000

ditt bud
30 000

ditt bud
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Aktuellt bud:
50 000 SEK