196
1277726

Kryddosa, silver, ostämplad. 1700-tal. Senbarock.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris

Invändigt förgylld, balusterformad, med flätad korgdekor, undertill graverad blomma samt initialer. Lock och botten avskruvningsbara. Höjd 5,5 cm, vikt 40 gram.