204
1277804

Luktdosa, silver, ostämplad. Sverige 1700-tal. Rokoko.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360 - 540 EUR
380 - 569 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Förgylld, profilerad, med raka sidor och fällbart lock. Rikt ciselerad dekor av rocailler i fält avskilda av kälar. Undertill svisselerade initialer. Höjd 4,3 cm, vikt 23 gram.