250
1273191

Matta, semiantik Keshan, s.k. Dabir, ca 383,5-387,5 x 269,5-275 cm.

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris

Ljust persikofärgad botten med polykrom dekor av ett stort och två mindre träd, hjortar, rovdjur, harar, dromedarer, apor och blommor. Röd nisch med stora påfåglar och blommor. Bred blåmelerad huvudbård med hjortar, fåglar och blommande träd.

Abrasher. Något slitage och smutsig, fläckar, smärre malskador och lagningar. Sidorna med obetydliga trampveck.