249
1276426

Matta, semiantik Keshan Motachem, ca 292-297 x 220-236 cm (samt en kortsida med 0,5-1 cm slätväv).

Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 400 - 7 190 EUR
5 690 - 7 590 USD
Klubbat pris
300 000 SEK

Diagonalt polykromt trädgårdsmönster med stiliserade blommor och träd. Mörkblå huvudbård med stor palmettranka och små blommor.

Abrasher. Något slitage, smutsig, fläckar varav några lite stela, smärre skador och lagningar, iknytningar.
Baksidan med obetydliga malskador, långsidorna med trampveck och smärre skador, något skadade och obetydligt avkortade kortsidor, ett skadat hörn.