252
1271549

Matta, Old, silke Keshan, ca 224 x 138,5 cm

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Röd botten med polykrom medaljong, hörnornament, palmett-, blom- och arabeskslingor. Röd huvudbård med blom,- palmett- och arabeskranka.

Något slitage, smärre fläckar. En kortsida med smärre skador.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

29. Poul Kjaerholm, dagbädd, "PK-80", Fritz Hansen, Danmark 2007.
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
55 000

ditt bud
Aktuellt bud:
55 000 SEK