257
1273078

Matta, semiantik Kinesisk, ca 255 x 199-202,5 cm.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Mörkblå melerad spegel med Shou-liknande tecken med krans av fladdermöss samt hörnornament i form av stora fladdermöss. Två små border i olika nyanser av blått.

Ställvis något slitage, smutsig, fläckar, lagningar, kompletteringar, iknytningar. Baksidan med smärre
malskador.

Tilläggslista

ca 255 x 199-202,5 cm.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

401. Charles Sekano, "Combination".
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
7 500

ditt bud
Aktuellt bud:
7 500 SEK