263
1276792

Matta, semiantik Kirman, ca 448,5-450 x 322-326 cm.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 490 - 5 230 EUR
3 650 - 5 470 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Ljust kamelhårsfärgad botten med stora polykroma medaljong- och blommönster. Bred ljusblåmelerad huvudbård med stor palmett- och blomranka samt blomkartuscher.

Abrasher. Obetydligt slitage, smutsig, fläckar, obetydliga malskador. Sidorna med trampveck och smärre skador.