289
1255347

Azmalyk, antik Yomoud, ca 40,5-57.5 x 123-127,5 cm.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
444 - 532 EUR
463 - 556 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Polykromt spaljémönster med güls. Benvit huvudbård med geometrisk ornamentik.

Ställvis sliten, smutsig, fläckar, obetydliga skador och lagningar, obetydlig malskada. Tre sidor skadade.