300
1277347

Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ehrenreichs period. Dekor i blått med vapenkartusch krönt av drake. Höjd 25,5 cm.

Mistor, kantlagning. Sprickor.