314
1275910

Skålar, två stycken, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Runda. Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3555. Diameter 24 cm.

Obet. slitage.