316
1275914

Fat, två stycken, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovala. Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3519 och 3518. Längd 44,5 och 41 cm.

Obet. slitage.