320
1275916

Karott med lock, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund. Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3568. Diameter 23,5 cm.

Obet slitage.