323
1275928

Servisdelar, 11 stycken, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Dancia", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Cremekopp med lock och fat, modellnummer 3579 och 3576 (bladnagg). Sex stycken askfat, modellnummer 3501. Diameter 7,5 cm. Fyra stycken fat, modellnummer, 3590. Diameter 14,5 cm.

Ett bladnagg.