351
1255002

Okänd konstnär 1700-tal

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
438 - 613 EUR
456 - 638 USD
Klubbat pris
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Okänd konstnär 1700-tal

Okänd konstnär 1700-tal, miniatyr. Osignerad. Gouache på ben 6 x 4,5 cm (ink ram 13,5 x 12 cm).

Dam i blå klänning och pärlor. Osignerad. Inklusive rikt dekorerad samtida ram 13,5 x 12 cm. Gouache på ben 6 x 4,5 cm.

Vertikal spricka. Smärre färgbortfall. Liten fläck i vänster kant.