380
1264157

Anders Sandström

(Sverige, Född 1933)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 700 - 3 150 EUR
2 850 - 3 320 USD
Klubbat pris
34 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Anders Sandström
(Sverige, Född 1933)

"Utter"

Signerad A Sandström samt AS. Numrerad 8/12. Gjutarstämpel Fundicion R. Buchhass. Grön/brun patinerad brons. Höjd 47 cm, längd 40 cm (inklusive stenbas: höjd 50 cm, längd 46 cm).

Anders Sandström, "Animals", jfr samma motiv kat nr 18, s. 40-41.

Anders Sandströms katalog "Animals" medföljer.