1257604

BOKSKÅP, Stockholmsarbete, 1800-talets första hälft, Empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med mahogny. Beslag av förgylld mässing. Överdel med fyra glasad dörrar. Underdel med slutna dörrar. Tympanonformat krön. Totalt 4 delar. Längd 208, bredd 50, höjd 260 cm. Nyckel medföljer.