544
1257663

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 100 - 8 870 EUR
7 410 - 9 260 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

"Lyngbakkerne ved Tülstrüp"

Signerad P. Mönsted och daterad Tülstrüp 1930. Olja på duk 71 x 101 cm.