544A
1226138

Frits Thaulow

(Norge, 1847-1906)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
14 200 - 16 600 EUR
16 300 - 19 000 USD
Klubbat pris
150 000 SEK
Frits Thaulow
(Norge, 1847-1906)

Bords de la Rivière, Arques-la-Bataille, Bretagne

Signerad Frits Thaulow och daterad -94. Olja på duk 60 x 74 cm.

Konstnär

Representerad på museer i Norge, Sverige, Danmark, Tyskland, Frankrike och USA.