544A
1226138

Frits Thaulow

(Norge, 1847-1906)
Frits Thaulow, Bords de la Rivière, Arques-la-Bataille, Bretagne.

Bords de la Rivière, Arques-la-Bataille, Bretagne

Signerad Frits Thaulow och daterad -94. Olja på duk 60 x 74 cm.

Utropspris:

150 000 - 175 000 SEK

14 200 - 16 500 EUR

14 400 - 16 800 USD

Klubbat pris:
150 000 SEK
Konstnär

Representerad på museer i Norge, Sverige, Danmark, Tyskland, Frankrike och USA.