Madeleine Pyk – en samling F769
648
1264128

Cigarettask, lack med inläggningar av malakit, pärlemor, och sten, circa 1900.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor å ena sidan en blommande pion, andra sidan vita liljor. Mått 8,5x6 cm.

Slitage.

Proveniens