649
1264120
Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
Rökelsehållare/parfumier, bambu. qingdynastin, 1800-tal.

Rikt skulpterad genombruten dekor, förställande lärda män spelandes brädspel i bergigt landskap intill byggnader. Med kallgrafi. Höjd 18 cm.

Nagg, torksprickor.

Utropspris:

3 000 - 4 000 SEK

294 - 392 EUR

Klubbat pris:
80 000 SEK
Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02