649
1264120

Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
278 - 370 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rikt skulpterad genombruten dekor, förställande lärda män spelandes brädspel i bergigt landskap intill byggnader. Med kallgrafi. Höjd 18 cm.

Nagg, torksprickor.

Proveniens