651
1264121

Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.

Skulptur, sten. kina, sen qingdynasti, tidigt 1900-tal.

Skulpterad i form av mandarinänder i lotusdamm. Längd 12 cm. Höjd med tillhörande träställ 10,5 cm.

Naturliga inneslutningar och schatteringar i stenen.

Utropspris:

3 000 - 4 000 SEK

294 - 392 EUR

Klubbat pris:
8 000 SEK
Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02