652
1264130

Vinofferbägare, blanc de chine. Qingdynastin.

Vinofferbägare, blanc de chine. qingdynastin.

Tripod med dekor av fågel å ena sidan, kalligrafi på andra. Höjd 8,5 cm. Längd 13,5 cm. Höjd med medföljande träställ 13 cm.

Nagg, ifylld nagg.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

588 - 784 EUR

Klubbat pris:
7 000 SEK
Proveniens

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02