656
1265424

Fat, porslin. Mingdynastin (1368-1644).

Fat, porslin. mingdynastin (1368-1644).

Dekor i underglasyrblått av två hjortar. Mått 12,5x12,8 cm.

Kantlagning.

Utropspris:

5 000 - 7 000 SEK

490 - 686 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

From the Collection of P Wedendal, Stockholm.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02