655
1264135

Skålar, två stycken, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
374 - 561 USD
Klubbat pris
8 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

En i form av ett lotusblad med blommor och insekter på. Diameter 14,2 cm. Den andra med dekor i famille rosefärger av blommor samt med sigillmärke i botten. Diameter 14 cm. Båda med träställ.

Slitage.

Proveniens