659
1265405

Vas, porslin. Sen Qingdynasti.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
561 - 748 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med maskaronhänklar och rosaröd glasyr. Undersidan i geglasyr. Höjd 14,5 cm.

Slitage.

Proveniens

From the Collection of P Wedendal, Stockholm.