673
1265444

Snusflaska med lock, nefrit. Kina.

Snusflaska med lock, nefrit. kina.

Skuren dekor i relief av maskaronhänklar samt lekande qilindrakar. Höjd 7 cm.

Slitage, naturiga inneslutningar och schatteringar i stenen.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

588 - 784 EUR

Klubbat pris:
6 000 SEK
Proveniens

From the Collection of P Wedendal, Stockholm.

Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02