693
1276820

Kinesisk konstnär, akvarell på papper, två stycken. Qingdynastin, omkring 1800.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris
125 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Föreställande fåglar i landskap med klippor och blommor. Motivets mått 34x44 cm. Mått med ram 55x62 cm.

Fläckar, slitage. Ej examinerade ur ram.