694
1260947

Okänd konstnär, akvarell och tusch på siden, tre stycken i bok. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
374 - 561 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Motivets mått 19,5x22 cm. Mått med sidenklätt bokomslag 23x28 cm.

Slitage. Fläckar, revor.

Proveniens

Inherted from the collection of Gunnar Wennerberg, to Amelie Posse, thence by descent within the family.