76
1274006

AMPEL, för fyra ljus. Sverige, 1800-talets första hälft, Empire.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons och mässing. Ljusarmar i form av fyrfat med eldsflamma. Höjd 58, diam 35 cm.