771
1254378

Figurin, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående hovdam. Huvudbonad och rock med dekor i underglasyrblått. Höjd 17,5 cm. Tygklädd låda medföljer, mått 12x23,5x8 cm.

Nagg, mistor.