805
1265897

Bålskål, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger av figurscen från hovlivet. En drakbåt i procession. Diameter 39,5 cm. Höjd 17 cm.

Slitage. Mistor. Ifyllda kantnagg.