808
1254323

Pastejform med lock och fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Oval med europeiserande dekor av girlander och blommor. Lockknoppen med dekor i relief av ros. Längd fat 30 cm. Längd terrin 24 cm.

Krackelyr, slitage.