867
1275724

Servis, 53 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av blommor. Bestående av, 18 flata tallrikar, diameter 22 cm.
25 djupa tallrikar, diameter 22 cm. fem stekfat, längd 28-42,5 cm. Terrin med lock och fat, längd terrinfat 42 cm.

Skador, lagningar.