928
1271934

Boucheron ett par örhängen 18K guld och platina med rubiner och runda briljantslipade diamanter

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 750 - 2 630 EUR
1 820 - 2 740 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

mått 16 X 20 mm, totalvikt 13 g. Med franska stämplar och signerade Boucheron Paris.

Proveniens

Gustaf (Gösta) Nobel (1886-1955)
Därefter i arv