929
1278927

Boucheron en collier och ett par örhängen

Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
38 000 - 47 400 EUR
43 400 - 54 300 USD
Klubbat pris
350 000 SEK
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

18K guld med snidad bergkristall och rosenkvarts med runda briljantslipade diamanter och fasettslipade rubiner, collier bredd 17 - 33 mm, längd ca 38 cm, mått örhängen 25 x 35 mm, totalvikt 315 g. Signerade Boucheron, numrerade 58441 samt 35193 och med franska stämplar. Anpassat etui från Boucheron medföljer.